Latince’de  “panax” olarak anılan ginseng bitkisinin isim anlamı tedavi eden, dayanıklı ve çok yıllık bitkidir. Çin tıbbının en meşur bitkilerinden olan ginseng, ekildikten 3-9 sene sonrasında kullanılabilmektedir ve yaprakları tercih edilse de en etkili kısmı kökleridir. Gelin şimdi gingseng bitkisinin faydalarına göz atalım

Cildinizde biriken serbest radikalleri uzaklaştırarak zararlı etkilerini engeller.. Kolajen üretimini destekleyerek cildinizi güzelleştirir.

İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde ciltteki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı destekler. Antioksidan içeriğinin yüksek olması aynı zamanda, bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayarak  sizi hastalıklara karşı korur ve vücuttaki toksik maddelerin atılmasına yardımcı olur. 

Kan şekerinin  dengelenmesine yardımcı olur. Ancak yapılan bazı çalışmalar , açlık kan şekeri seviyesinin düşmesine neden olabileceğini göstermektedir. Eğer diyabet hastasıysanız ve ilaç kullanıyorsanız ginseng tüketimi için öncelikle hekiminize danışmanızı öneririz. 

Merkezi sinir sistemi üzerindeki etkileri sayesinde zihinsel ve fiziksel stres bağlantılı hastalıkların azalmasında etkilidir ; konsantrasyon eksikliği, depresyon ve kaygı gibi rahatsızlıkların giderilmesine de yardımcı olur ve hafızayı güçlendirir.  .

Aynı zamanda, açlık hissini bastırarak tokluk hissetmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra metabolizma hızlandırıcı etkisi de vardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu <abbr title="Köprü Metni Biçimlendirme Dili">HTML</abbr> etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*