Ekibimiz

Ekibimiz

Uzm. Dyt. Zülal Yalçın

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden başarıyla mezun olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi süresince Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ; İbni Sina Hastanesi ve Cebeci Hastanelerinde klinik ve polikliniğe gelen  hastaların diyet tedavisi ile nütrisyon timi ile hasta tedavi ve takibinde aktif olarak çalışmıştır. Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemotoloji Onkoloji Eğitim Araştırma Hastanesinde bebek, çocuk ve ergen beslenme düzeni ve takibine yönelik  çalışmıştır.

Lisans Tezi olarak ; ’’ Ankara ‘da Okuyan Üniversite Öğrencilerinin Süt ve Süt Ürünleri Tüketim Alışkanlıkları ile Osteoporoz Bilgi Düzeyinin Karşılaştırılması ’’konusunu araştırmıştır.

Yüksek lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimlerinde yapıp sporcu beslenmesi üzerine uzmanlaşmıştır.

Yüksek lisans Tezi olarak ; “ Futbol Antrenörlerinin Beslenme Alışkanlıkları ve Bilgi Düzeylerinin Belirlenmesi ( İstanbul İl Örneği  )” konusunu çalışmıştır.

2011 yılından bu yana çalıştığı çeşitli kurumlarda aktif olarak bireysel danışmanlık ve kurumsal beslenme eğitimi hizmeti vermektedir.

Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak danışanlarına sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsetip, sosyal hayattan kopmadan beslenme programı yapmayı öğretmektedir.

 

Eğitim Aldığı Kurumlar, Katıldığı Seminer ve Kurslar;

 

2009- Türkiye’deki Beslenme Alışkanlıkları ve Kanser İlişkisi Sempozyumu

2009- Fiziksel Aktivite Beslenme ve Sağlık Konferansı

2009- Uluslararası Sıvı Tüketimi ve sağlık Konferansı

2011- 7. Klinik Enteral ve Parenteral Nütrisyon Kongresi

2012- Klinik Nütrisyon Mercek Altında Kongresi

2012 – Hastalıklarda Diyet Tedavisinin Klinik Uygulamalara Yansıma Sempozyumu

2013-8.Klinik Enteral ve  Parenteral Nütrisyon Kongresi

2013- Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Günleri Diyabet Diyetisyenliği kursu

2013- Bariatrik Cerrahi İleri Laparoskopi Merkezi Diyetisyenler İçin Obezite Cerrahisi Kursu

2014- Diyabetli Bireyler İçin Eğitimci Eğitimi

2016- Ketojenik Diyet Zirvesi

2016- 7.Ulusal Obezite Kongresi Multidisipliner Tedavi Kursu

2017- Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği Kursu

2017-II.Ketojenik Diyet Zirvesi

2017- Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi

2017- 2. Beyin Barsak Gıda İntoleransı ve Obezite Toplantısı

2017-Nörolojik Hastalıklar ve Obezite Cerrahisi Tedavisinde Ketojenik Diyet

2018- III.Ketojenik Diyet Zirvesi

Ceren Pak

Dyt. Ceren Pak

Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden 2021 yılında başarıyla mezun olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi süresince İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Maltepe Devlet Hastanesinde yanık yoğun bakım, çocuk diyabet polikliniği, genel cerrahi yoğun bakım, poliklinik hasta tedavi ve takibinde aktif olarak çalışmış ve stajlarını başarıyla tamamlamıştır. Ezgi Sakar Beslenme ve diyet polikliniğinde aktif hasta takibi ve beslenme düzeni planlanmasına yönelik çalışmış ve stajını başarıyla tamamlamıştır. We5Concept Etilerde Uzm. Dyt Zülal Yalçın’ın eşliğinde danışanların beslenme düzeni ve takibine yönelik çalışmış ve stajını başarıyla tamamlamıştır.

Lisans Tezi olarak ; ’’Asistan Hekimlerde Covid-19 Öncesi ve Sırasında Çalışma Ortamında Beslenme Durumu Değişikliğinin Saptanması ’’konusunu araştırmıştır. Lisans tezi Archives of Clinical and Experimental Medicine dergisinde (cilt 6, sayı 2, 66-71) yayınlanmıştır.

Diyetisyen olarak danışanlarına yaşamlarını kısıtlamadan sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmayı, kişiye özgü beslenme programları ile hayatlarında sağlıklı değişimlere yol açmayı hedeflemektedir.

Eylül 2021 tarihinden itibaren We5concept şirketinde diyetisyen olarak çalışmaya başlayan Ceren Pak danışan tedavi ve takibi, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında Uzm. Dyt Zülal Yalçın’a yardımcı olmaktadır.

Eğitim Aldığı Kurumlar, Katıldığı Seminer ve Kurslar;

2018- Obeziteye genel bakış ve metabolik cerrahi sempozyumu (İstanbul Kültür Üniversitesi)

2019- Çocuk beslenmesinde çözüm odaklı yaklaşımlar sempozyumu (İstanbul Kültür Üniversitesi)

2020-Yaşam döngüsünde beslenme: Metabolik sendrom ve probiyotikler sempozyumu (İstanbul Kültür Üniversitesi)